Düşük Karbonhidrat Yüksek Protein Diyeti

Düşük Karbonhidrat Yüksek Protein Diyeti 300x296 Düşük Karbonhidrat Yüksek Protein DiyetiDüşük Yüksek Diyetinin İyi Tarafı: Kolay kilo kaybı bu diyetin en güzel yanı. Yüksek tüketimine dayalı bu diyet sayesinde daha uzun süre tokluk hissi yaşarsınız. Çünkü vücut proteinleri daha zor işler ve daha uzun süre içeride kalmasına sebep olur. Böylelikle açlık krizine yenik düşme ihtimalimizi en aza indiririz.
Düşük Yüksek Diyetinin Kötü Yanı: Tercih edilmemesine neden olacak en önemli unsur, vücudumuzun ve cildimizin bu diyetten zararlı çıkma ihtimalinin yüksek olması. Zira uzun bir süre karbonhidratlardan uzak kalmak çok ciddi sağlık problemlerini de beraberinde getirir;kemik erimesi, böbrek taşı ve yüksek kolesterol gibi…

içermeyen yada az içeren , kaslarda ve karaciğerde depolanan glikoz stoklarını eritirler. Yeterli glikoz olmayınca da vücut su kaybeder ve böylelikle cildi hemen etkiler. Bu durumda ciltte oluşan kuruluğu önlemek için aşırı miktarda nemlendirici kullanıması da faydasız, zira içsel olarak gelişen su kaybını gidermekte nemlendirici yetersiz kalır.
Bu arada düşük rejimlerinin bir sakıncasıda, her uygulayanda akne problemlerini tetiklemesi. Bu tür vücuttaki insülin üretimini azaltır. Böylece stres hormonu olan kortizol seviyesi . Kortizolun artması da aknelerin çoğalmasına sebep olur, çünkü yağlanmaya başlar. tüketiminin azalması cildin matlaşmasına ve sağlıksız görünmesine yol açabilir.zayiflama 56 Düşük Karbonhidrat Yüksek Protein Diyeti Glikoz içermeyen kaslara ve dokulara besin sağlamadığı için soluklaşır ve sarkar. Uzmanlar, bu diyetincildiniz üzerindeki olumsuz etkilerini hemen hissetmeyeceğinizi ve bu durumun ortaya çıkmasının birkaç yıl alacağı konusunda uyarıda bulunuyorlar.

Düşük Yüksek Diyeti Yapılacak İse: Dengeyi sağlamak için karbonhidratları tam olarak kesmek yerine, aşırıya kaçmadan yemek ve hangisini seçeceğiniz konusunda sağduyulu davranmak en doğrusudur.
Öncelikle kolejen seviyesini aktif tutmak için, beyaz karbonhidratlar yerine kahverengi pirinç gibi tam tahıllı olanlara yönelin. Uzmanlar, her öğünde dengeli bir şekilde tüketmemizi öneriyorlar. Üstelik meyve ve sebzelerde bulunan antioksidanlar, cildi serbest radikallerin verdiği zararlardan da koruyor.
Genellikle her diyette geçerli olduğu üzere, beyaz olan her besinden kaçının. Çok fazla şeker içeren beyaz ekmek, makarna, kurabıye, poğaça, kek ve çöreklerden uzak durun.

Bu Yazıyla ilgili en çok arananlar

Düşük Karbonhidrat Yüksek Protein Diyeti Yorumlar: 5 Yorum Yapılmış

 1. SİMGE

  karbonhidratların bu kadar gerekli olduğu aklımın ucundan geçmezdi.

 2. Kübra

  beyaz ekmek,makarna,poğaça bunlar beni anca doyuruyorlar.uzak durmak çok zor!!

 3. vico

  bu diyet güzelmiş derken…….sakıncalarını okuyup vazgeçiyorum…

 4. Akgül

  Benim size bir önerim var. Ben bir aralar fransada yasıyordum ve bir uzman ile tanıstım. Fransanın en iyi uzmanlarından birisi kendisi hem diyet uzmanı hemde psikiyatrilik yapıyor. İşini çok iyi yapıyor Ben fazla kilosu olan bir kızdım. Bu uzman melis abla beni 105 kilodan 60 kiloya düşürdü. Size onu öneririm Bir mesajınıza bakar. Uzmanımla bir tanısın yardım etsin isterseniz :)
  e-mail: melismelis64@hotmail.com
  Mesaj çekin ve facebook’tada bula bilirsiniz.

 5. merve

  ya gerçekten zyıflatıo mu o ddqnz kişi ulaşınca hem gerçkmi bu mail adresi?

Yorum Bırakın

Sağlıklı Zayıflama, Diyetler ve Diyet Listeleri, Güzellik ve Bakım Hakkında Güncel Bilgiler ve Bakım Ürünleri